• Pierwszaki w bibliotece

Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Uczniowie zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem wypożyczania woluminów oraz zasadami postępowania z książkami.

Założenie karty czytelnika i pierwsze wypożyczenie książek dało dzieciom dużo radości. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

• Dzień Matematyki

14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Matematyki. W amerykańskich szkołach obchodzi się wówczas tak zwany Pi Day czyli po prostu Dzień Liczby Pi. Święto zostało zapoczątkowane w 2007 roku przez organizację "World Education Games" i ma na celu pokazanie innej strony matematyki. W obchodach tego dnia wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, którzy mieli okazję zagrać w matematyczną jengę. Klasy V i VI mogły natomiast spróbować swoich sił w teleturnieju Matematyka to jakiś Kosmos. Obie zabawy przysporzyły uczniom wiele frajdy a matematyka rzeczywiście okazała się być bardzo ciekawa.

• Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka przypada 17 marca. To święto narodowe Irlandii, ale jego obchody wykraczają daleko poza jej granice. Dziś świętowaliśmy również w Naszej szkole. Dowiedzieliśmy się, że z Dniem Świętego Patryka słusznie kojarzy się kolor zielony. To narodowa barwa Irlandii, która nie tylko nawiązuje do krajobrazu wyspy, ale także symbolizuje koniczynę, którą przypisuje się według tradycji św. Patrykowi. Poznaliśmy życiorys św. Patryka, który w niezwykle zabawny sposób przedstawiła klasa VI z udziałem młodszych kolegów. Były konkurencje z nagrodami i mnóstwo zabawy . A na koniec irlandzki poczęstunek

• Spotkanie z dietetykiem

Pierwsze zajęcia projektowe już za nami. Zgodnie z obietnicą nasi uczniowie rozpoczęli naukę przygotowania smacznych oraz zdrowych posiłków. Jako pierwsi w warsztatach z dietetykiem wzięli udział uczniowie klasy I oraz zerówka. Było kolorowo, intensywnie i niezwykle ciekawie. Pierwsze efekty spotkania już możemy zaobserwować w kanapnikach naszych uczniów.   #fundacjapzu

• Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet klasa II i III wybrały się na wycieczkę do Kombinatu Formy gdzie oprócz zabawy w kuleczkowie na uczniów czekały także gra w kręgle oraz warsztaty robienia pizzy.

Wszyscy bawili się doskonale nie tylko dziewczynki a przygotowane przez małych kucharzy posiłki zniknęły z talerzy w mgnieniu oka.

• Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej to polskie święto państwowe obchodzone 19 lutego. Ma stanowić inspirację do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacniać zainteresowanie nauką.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się sesja popularno - naukowa podczas której uczniowie klas V, VII i VIII przedstawili sylwetki wybitnych polaków, którzy zapisali się na kartach historii.

W obchodach święta wzięły udział również młodsze dzieci klas I-III, które wysłuchały opowieści o słynnych polakach a następnie wykonały piękne plakaty.

• Odwiedziny u profesora Sedlaka

Wyjątkową niespodziankę sprawili nam uczniowie jednej z radomskich szkół. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego dotyczącego ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w poszukiwaniu informacji dotarli do naszej szkoły.

Chłopcy, było nam niezwykle miło gościć Was w naszej szkole, życzymy powodzenia w realizacji projektu.

• Dzień Patrona

Tradycyjnie 17 lutego społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie odczytali wiersze pisane kilka lat wcześniej przez swoich starszych kolegów, którzy opuścili już mury naszej szkoły. Pani dyrektor Marzena Kuś przypomniała nam wzruszający wiersz "Dziękuję Profesorze" napisany przez Panią Renatę Bilską. Sylwetkę księdza prof. Włodzimierza Sedlaka w pięknych słowach przybliżył nam Pan Paweł oraz uczniowie klasy VIII.

• Dzień z klockami lego

W piątek w  klasie II obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Wiemy już gdzie i kto wymyślił nasze ulubione klocki, zwiedziliśmy Legoland (na razie tylko wirtualnie) a później.... układanie, budowanie czyli wspaniała lekcja kreatywności i współdziałania. Wykorzystaliśmy również klocki zakupione w ramach programu laboratoria przyszłości.

• Podsumowanie WOŚP

W ostatnich dniach przed feriami na korytarzach naszej szkoły spotkać można było Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie zbierali pieniądze na szczytny cel który przyświeca 31. Finałowi WOŚP jakim jest walka z sepsą.

Uczniowie spisali się na medal, ponieważ w ciągu trzech dni udało im się zebrać aż 407 złoty i 77 groszy!

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia a my przypominamy o internetowej zbiórce założonej przez naszą uczennicę, na którą można jeszcze wpłacać pieniążki.