• Lekcja tolerancji w klasie V

Podczas godziny wychowawczej i zajęć warsztatowych uczniowie omawiali pojęcie tolerancji i szacunku. Szukali wspólnych podobieństw i różnic. Podając skojarzenia prezentowali własną postawę wobec osób, grup, których problem braku tolerancji a także stygmatyzacja dotyka najbardziej. W grupach przedstawiali argumenty broniące jednostki narażone na dyskryminację. Wspólnie dyskutowali w jaki sposób walczyć ze stereotypami. Zajęcia prowadziły psycholog szkolny oraz wychowawca klasy 5.

• Dzień Pluszowego Misia

• "Z Pieśnią do Niepodległej"

21 listopada 2023 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XV Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej" zorganizowanym w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wśród występujących znalazły się uczennice klas III-VII, które wykonały dwie pieśni: młodsza grupa zaprezentowała "Przybyli ułani pod okienko", zaś starsza "Szarą piechotę". Wokalistkom gratulujemy występu oraz dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

• Baterie owocowo-warzywne

Kolejne zadanie z programu "Zakamarek - ekotriki na kąciki" wykonane. Na zajęciach koła ekologicznego uczniowie klasy 5 wykonali baterie owocowo-warzywne. Wykorzystali do tego ziemniaki, cytryny, jabłka, ogórki, pomarańcze oraz ocynkowane i miedziane druciki i gwoździe. Brawo! Udało się wytworzyć swój naturalny prąd. 🪫💡🔌

• Święto Niepodległości

10 listopada o 11.11 odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęła się szkolna akademia na której uczniowie klasy II i V przypomnieli nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Pięknymi wierszami, wspólnym śpiewem i pięknym tańcem oddaliśmy hołd niepodległej ojczyźnie.

• Kocham słyszeć

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji uświadamiającej #kochamsłyszeć organizowanej przez Agnieszka Kaproń - terapia dzieci z wadą słuchu. Nasi uczniowie poznali bliżej zmysł słuchu i budowę ucha, dowiedzieli się jakie są sposoby protezowania w przypadku niedosłuchów. Oprócz tego nauczyli się jak dbać o swój słuch, ale również stworzyli tematyczne prace plastyczne. :)

• Prawdziwa lekcja historii w klasie I

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych klasa I odwiedziła grób nieznanego żołnierza, który znajduje się w pobliskim lesie. Dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze. W ten sposób uczciły pamięć żołnierza, który poległ w obronie naszej ojczyzny. Dla pierwszaków była to pierwsza lekcja historii i kształtowania szacunku do własnego kraju.

• Pasowanie Pierwszaków

W czwartek 26 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W tym dniu dzieci z klasy I oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków podczas którego dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze. Następnie odbyło się ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor Marzenę Kuś. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Po pasowaniu uczniowie udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych oraz przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

• "Tu jest moje miejsce - powiat skarżyski oczami młodych"

W zeszłą środę odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Tu jest moje miejsce - powiat skarżyski oczami młodych". W konkursie wzięło udział aż 6 drużyn, których zadaniem było wykonanie fotografii prezentującej piękno i niezwykłość naszego powiatu. Po części oficjalnej udaliśmy się na mały poczęstunek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć na głównym holu naszej szkoły.

*Konkurs współfinansowany ze środków Powiatu Skarżyskiego*

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. W naszej szkole również odbyła się uroczystość z tej okazji. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy III usłyszeliśmy piękne wiersze, piosenkę w których uczniowie wyrazili swoje podziękowanie wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Podziwialiśmy też piękny taniec i występ szkolnego chóru.

• Stacje zadaniowe w klasie IV

W ramach powtórzenia z matematyki klasa IV wzięła udział w nietypowej lekcji. Uczniowie mieli za zadanie odszukać ukryte w sali stacje na których znajdywały się różne zadania. Prawidłowe rozwiązanie zadania prowadziło do kolejnej stacji a tym samym do końca naszej matematycznej trasy.

Uczniowie poradzili sobie świetnie, a każda grupa dotarła do punktu docelowego! :)

• Światowy Dzień Wzroku

12 października Światowy Dzień Wzroku. W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Każdy inny - wszyscy równi" klasa 5 obchodziła Światowy Dzień Wzroku. Uczniowie poznali budowę oka oraz podstawowe choroby wzroku. Dowiedzieli się, jakie czynniki wpływają negatywnie na wzrok, o czym powinni pamiętać z myślą o dobru swoich oczu. Przeprowadzili również testy na daltonizm oraz zapoznali się z pismem Braille.