Figury przestrzenne to idealny temat do doświadczania, budowania i projektowania, a także wspaniała zabawa.
Sprzątam dla Polski
W czwartek 20 kwietnia nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątam dla Polski". Celem akcji jest troska o środowisko naturalne w swojej okolicy i kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. W akcji tej wzięli udział uczniowie klasy III i VI, którzy sprzątali teren wokół szkoły.
Ziemia oczami IV-klasistów
Naturalny bywa dziki, w przemysłowym są fabryki, w miejskim mury, w górskim góry, w wiejskim pola, sad i kury. Czy Skarżysko, czy to Kielce, gdzie nie spojrzysz, jest na pewno. To fragmentu Ziemi obraz. Wiesz już co to? To...
Uczniowie klasy 4 wykonali makiety dowolnego krajobrazu naturalnego lub kulturowego. Prace można podziwiać w pracowni biologicznej.
Wiosenny rajd
Sobotnia włóczęga ze Szkolnym Klubem Turystycznym Wędrowiec z Bliżyna, Garbem Gielniowskim, który od południowego wschodu rozpoczyna się wzniesieniem na osiedlu Pogorzale. Wiedzieliście o tym? :)
W fotorelacji okolice Borkowic w wiosennej szacie.
2
"Zemsta" w radomskim teatrze
W marcu uczniowie klasy VIII wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Zadanie polegało na stworzeniu mema bądź nagraniu tiktoka przedstawiającego wybrane sceny komedii "Zemsta".
Filmik naszych uczniów został doceniony przez jury i 24 marca w ramach wygranej klasa została zaproszona na próbę generalną spektaklu "Zemsta" granym w Radomiu. Po spektaklu na uczniów czekała niespodzianka w postaci spotkania z Dyrektor Teatru Małgorzatą Potocką, reżyserem Pawłem Świątkiem oraz aktorami premierowej „Zemsty”.
Było bardzo ciekawie!
1
Z wizytą w Centrum Seniora
Tuż przed świętami uczennice klasy VIII złożyły wizytę w Domu Pomocy Społecznej "Centrum Seniora" w Skarżysku-Kamiennej ul. Ekonomii 7 w celu wręczenia seniorom oraz pracownikom placówki kartek świątecznych.
Wielkanocne zabawy
Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Niektóre zwyczaje i tradycje wielkanocne przetrwały do dzisiaj w nieco zmodyfikowanej formie. O tym właśnie uczyliśmy się przez ostatnie dni, ale też z ciekawością dowiedzieliśmy się jak wyglądają święta w krajach anglojęzycznych. Było przy tym moc zabaw.
Zdrowe słodycze cz. 2
Zdrowo, smacznie i przyjemnie, czyli kolejne warsztaty z dietetykiem już za nami.
2
Pisanki 3D
Malowanie pisanek to najpopularniejsza tradycja wielkanocna, gdzie ozdabiamy i kolorujemy skorupki jajek. W tym roku pisanki uczniów II klasy były mniej tradycyjne, ale niezwykle piękne i oryginalne. Prace wykonane przy pomocy długopisów 3D wyróżniają się dużą inwencją twórczą i pomysłowością.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie