• "Tu jest moje miejsce - powiat skarżyski oczami młodych"

W zeszłą środę odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Tu jest moje miejsce - powiat skarżyski oczami młodych". W konkursie wzięło udział aż 6 drużyn, których zadaniem było wykonanie fotografii prezentującej piękno i niezwykłość naszego powiatu. Po części oficjalnej udaliśmy się na mały poczęstunek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć na głównym holu naszej szkoły.

*Konkurs współfinansowany ze środków Powiatu Skarżyskiego*

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. W naszej szkole również odbyła się uroczystość z tej okazji. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy III usłyszeliśmy piękne wiersze, piosenkę w których uczniowie wyrazili swoje podziękowanie wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Podziwialiśmy też piękny taniec i występ szkolnego chóru.

• Stacje zadaniowe w klasie IV

W ramach powtórzenia z matematyki klasa IV wzięła udział w nietypowej lekcji. Uczniowie mieli za zadanie odszukać ukryte w sali stacje na których znajdywały się różne zadania. Prawidłowe rozwiązanie zadania prowadziło do kolejnej stacji a tym samym do końca naszej matematycznej trasy.

Uczniowie poradzili sobie świetnie, a każda grupa dotarła do punktu docelowego! :)

• Światowy Dzień Wzroku

12 października Światowy Dzień Wzroku. W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Każdy inny - wszyscy równi" klasa 5 obchodziła Światowy Dzień Wzroku. Uczniowie poznali budowę oka oraz podstawowe choroby wzroku. Dowiedzieli się, jakie czynniki wpływają negatywnie na wzrok, o czym powinni pamiętać z myślą o dobru swoich oczu. Przeprowadzili również testy na daltonizm oraz zapoznali się z pismem Braille.

• Czas Superbohaterów 2

4 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, odbył się spektakl teatralny "Czas Superbohaterów 2". Widowisko powstało w celu przybliżenia wszystkim mieszkańcom województwa, a w szczególności młodzieży szkolnej, postacie partyzantów związanych z regionem, oraz tragiczne losy wsi Michniów. Podczas spektaklu przeprowadzono konkurs wiedzy, w którym nasi uczniowie Oliwia Jakubowska, Marysia Kozłowska i Maja Świątek zdobyli wyróżnienie, spośród innych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

• Kreatywna galeria klasy II

W II klasie są sami artyści. Od września tworzymy jesienne prace plastyczne. Kolorowaliśmy jabłka metodą patchworkową, malowaliśmy plasteliną żołędzie, tworzyliśmy z wykorzystaniem pasteli uśmiechnięte buźki z owoców i warzyw. Nasze ostatnie dzieła to jesienne pejzaże malowane farbami plakatowymi, metodą kropkowania. Zapraszamy do Galerii.

• Dzień Gier Planszowych

Klasa V brała udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Gier Planszowych. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. Wspólne granie sprzyja budowie zgranych zespołów w świetnej atmosferze, więc kto by się nie skusił?!

• biegaMY!

XV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego to świetna okazja dla tych, którzy lubią biegać i rywalizować. Gratulacje dla wszystkich, którzy reprezentowali naszą szkołę w tej imprezie.

• Rogate Ranczo

Tradycyjnie już klasy I-III świętowały Dzień chłopakana wyjeździe. Tym razem wybór padł na Rogate Ranczo, gdzie dzieciaki miały okazję spędzić czas na łonie natury wśród jeleni i danieli. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak kozy, które okazały się niezwykłymi łasuchami. W takim towarzystwie kiełbasa z ogniska smakuje wyśmienicie.