• Nasze sukcesy - podsumowanie roku szkolnego 2022/23

Czas na podsumowanie roku szkolnego 2022/23. W tym roku nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki co przekłada się na średnią szkoły która wynosi aż 4,69%.

Gratulacje należą się także naszym ósmoklasistom, którzy zakończyli swoją naukę w szkole podstawowej z wyjątkowo wysokimi wynikami z egzaminu ósmoklasisty. Dane przedstawione są na wykresie powyżej.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i życzymy równie wspaniałych wyników w kolejnym roku szkolnym. :)

• Wizyta w Chęcińskim Podzamczu

W dniu 22 czerwca uczniowie klas I-IV uczestniczyli w wycieczce do Podzamcza Chęcińskiego. Pierwszym przystankiem naszej wycieczki było Centrum Nauki Da Vinci, gdzie moglibyśmy podziwiać wspaniałe wynalazki mistrza Da Vinci. Wzięliśmy również udział w niezwykle interesujących warsztatach. Następnym punktem naszej wycieczki był Zamek Królewski w Chęcinach. Już z daleka ruiny zamku wywarły na uczestnikach niesamowite wrażenie. Dzięki opowieściom pani przewodnik i pana Pawła Walkiewicza poznaliśmy historię zamku i jej duchów.

• Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023r. uczniowie klas I-VIII spotkali się w szkole, aby tam z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego. Świadectwo, które jest biletem do WAKACJI.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz przedstawiciele Stowarzyszenia "Nasze Pogorzałe". Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pani Dyrektor Marzeny Kuś.

Tradycją naszej szkoły jest, że klasa VIII odbiera swoje świadectwa z rąk Dyrektora szkoły. W dalszej części uczniowie klasy VII humorystycznym akcentem pożegnali naszych absolwentów. Wystąpili również nasi młodsi uczniowie, którzy słowami piosenki pożegnali swoich kolegów.

‘’Mamma Mia dziś jesteście tu.

Tak, tak po raz już ostatni.

Mamma Mia czy wrócie znów,

Do tych wszystkich twarzy bratnich?"

• Nocne czytanie

Z okazji Dnia Pustej Klasy i corocznego Pikniku Czytelniczego organizowanego w naszej szkole odbyło się także nocowanie połączone z czytaniem. Do nocnego czytania przystąpiły starsze dzieci klas IV-VIII. Było ognisko, strefa kibica, domowe spa oraz różnego rodzaju gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli.

Okazało się, że uczniowie mają niespożytą energię zarówno w ciągu dnia jak i w nocy! ;)

• Niech żyje bal

17 czerwca odbył się uroczysty Bal Ósmoklasisty do którego nasi uczniowie przygotowywali się już od kilku tygodni. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego poloneza w wykonaniu klasy VIII, VII oraz gościa specjalnego - Pana Pawła. Po polonezie przyszedł czas na skoczną belgijkę, która rozweseliła zaproszonych gości. Ósmoklasiści wykonali także walca po którym zakończyła się oficjalna część balu. Wówczas rozpoczęła się świetna zabawa, która miała potrwać aż do 22:00.

W ramach podziękowania dla nauczycieli uczniowie ukoronowali ich zaszczytnymi tytułami wręczając samodzielnie wykonane korony. Tego wieczoru spośród uczniów zostali także wybrani król i królowa balu. Zaszczyt ten przypadł Dominice i Krzysztofowi, którzy uzyskali najwięcej głosów.

Bal wypadł wspaniale a uczniowie bawili się pierwszorzędnie. Trzymamy kciuki aby tym tanecznym krokiem wkroczyli w kolejny etap swojego życia.

• Kreatywne lekcje matematyki w klasie VI

Ostatnie lekcje matematyki były świetną okazją do nauki figur przestrzennych w kreatywny sposób. Na początkowych lekcjach uczniowie klasy VI przypomnieli sobie jak wyglądają poszczególne figury a na kolejnych tworzyli swoje własne za pomocą plasteliny, patyczków a także wcześniej przygotowanych siatek gotowych do wycięcia i sklejenia. Bryły wyszły świetnie, zobaczcie sami!

• Piknik czytelniczy

W całej Polsce 16 czerwca obchodzony był Dzień Pustej Klasy, więc i my świętowaliśmy. Tą mega ciekawą inicjatywę połączyliśmy z naszym własnym świętem czyli Piknikiem Czytelniczym. W tym roku do klas I-III dołączyły przedszkolaki, by wspólnie czytać, bawić się i uczyć.

• Rajd Lizakowy

3 czerwca Rajd Lizakowy z PTTK Skarżysko - Kamienna. Wyjątkowy bo z okazji Dnia Dziecka ale jeszcze bardziej dlatego, że ostatni dla Szymona, Piotra, Przemka i Krzysztofa, najwytrwalszych towarzyszy wędrówek w ostatnich 5 latach. Dziękuję Wam chłopcy, a że nic w przyrodzie nie ginie nastąpiło też dzisiaj przekazanie młodszym koleżankom pucharu i dyplomu z dzisiejszej wędrówki co widać na załączonym obrazku...

• 1 czerwca w naszej szkole

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu naszej szkoły. Pierwszego czerwca każde dziecko powinno czuć się wyjątkowo i mamy nadzieję, że chociaż trochę się do tego przyczyniliśmy. Smakołyki, sport, atrakcje tak w trzech słowach można opisać to co działo się na placu szkoły. Dla każdego coś fajnego , a więc: była jazda konna, zdrowe przekąski (dziękujemy Bonne Sante Skarżysko-Kamienna - Gabinety Dietetyczne za pomoc), konkursy sportowe i turniej piłki nożnej za które odpowiedzialność ponoszą Małgorzata Strószczyk i Arkadiusz Snopek, turniej szachowy i ognisko. O piękną pogodę zadbała kadra pedagogiczna z Panią Dyrektor na czele.

Kochane Dzieciaki jeszcze raz wszystkiego najlepszego, jesteście WSPANIALI!

• Zbiórka dla psiaków

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz Tymczasowego Punktu Przetrzymań Szydłowiec. Serdecznie prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny psi los o wsparcie. Można przynosić zabawki, posłania, maty czyli wszelkie psie akcesoria, ale... najbardziej potrzebna jest karma w puszkach lepszej jakości (dostępna w sklepach zoologicznych) np. RAFI, Dolina Noteci, Britta, Butchers.