• Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej to polskie święto państwowe obchodzone 19 lutego. Ma stanowić inspirację do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacniać zainteresowanie nauką.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się sesja popularno - naukowa podczas której uczniowie klas V, VII i VIII przedstawili sylwetki wybitnych polaków, którzy zapisali się na kartach historii.

W obchodach święta wzięły udział również młodsze dzieci klas I-III, które wysłuchały opowieści o słynnych polakach a następnie wykonały piękne plakaty.

• Odwiedziny u profesora Sedlaka

Wyjątkową niespodziankę sprawili nam uczniowie jednej z radomskich szkół. W ramach realizowanego projektu edukacyjnego dotyczącego ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w poszukiwaniu informacji dotarli do naszej szkoły.

Chłopcy, było nam niezwykle miło gościć Was w naszej szkole, życzymy powodzenia w realizacji projektu.

• Dzień Patrona

Tradycyjnie 17 lutego społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie odczytali wiersze pisane kilka lat wcześniej przez swoich starszych kolegów, którzy opuścili już mury naszej szkoły. Pani dyrektor Marzena Kuś przypomniała nam wzruszający wiersz "Dziękuję Profesorze" napisany przez Panią Renatę Bilską. Sylwetkę księdza prof. Włodzimierza Sedlaka w pięknych słowach przybliżył nam Pan Paweł oraz uczniowie klasy VIII.