• Dzień z klockami lego

W piątek w  klasie II obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Wiemy już gdzie i kto wymyślił nasze ulubione klocki, zwiedziliśmy Legoland (na razie tylko wirtualnie) a później.... układanie, budowanie czyli wspaniała lekcja kreatywności i współdziałania. Wykorzystaliśmy również klocki zakupione w ramach programu laboratoria przyszłości.

• Podsumowanie WOŚP

W ostatnich dniach przed feriami na korytarzach naszej szkoły spotkać można było Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie zbierali pieniądze na szczytny cel który przyświeca 31. Finałowi WOŚP jakim jest walka z sepsą.

Uczniowie spisali się na medal, ponieważ w ciągu trzech dni udało im się zebrać aż 407 złoty i 77 groszy!

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia a my przypominamy o internetowej zbiórce założonej przez naszą uczennicę, na którą można jeszcze wpłacać pieniążki.

• 100-lecie Skarżyska - Kamiennej

W piątek w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100 lecia miasta Skarżyska - Kamiennej. Wydarzenie przygotował samorząd szkoły wraz z opiekunem Pawłem Walkiewiczem. Mieliśmy również przyjemność gościć zastępcę prezydenta miasta Pana Krzysztofa Myszkę, który przyjął zaproszenie uczniów i oficjalnie otworzył nasze obchody.

Wydarzenie rozpoczął bieg wokół 100-letniego dębu przy naszej szkole - równolatka miasta. Uczniowie, nauczyciele i dyrektor biegli przez 100 sekund, tyle sekund ile lat ma miasto. Co roku bieg będzie wydłużany o jedną sekundę. Nasi uczniowie utworzyli w szkole mini muzeum do którego osobiście przynieśli eksponaty ze swoich domów, czyli zdjęcia przedstawiające Skarżysko i jego mieszkańców na przestrzeni stu lat, a także rzeczy, które kiedyś były na codzień używane przez mieszkańców miasta, a dziś są już zastąpione przez nowoczesne sprzęty. Na sali gimnastycznej spotkał się z nami Pan Stanisław Paszkiel, Wachmistrz Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, który w stroju polskiego ułana, opowiedział dzieciom historię polskiej wojskowości tej epoki, oraz ważne wydarzenia związane z naszym regionem. Dodatkowo wydarzenie uświetniła wystawa terrarystyczna, jarmark noworoczny, warsztaty lepienia z gliny oraz pokaz talentów.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie ciast na jarmark oraz Paniom Monice Gadeckiej i Katarzynie Bugajskiej za kiełbaski na zimowego grilla.