• Zbieramy Talenciaki

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów" organizowanej przez Lidl Polska.

Robisz zakupy w Lidlu? Odbierz swojego Talenciaka i przekaż go Szkole Podstawowej nr 9. Razem możemy zdobyć super nagrody dla szkoły.

Każdy głos się liczy! Pomożesz? :)

• Dary jesieni

Pierwszy dzień jesieni świętowała również klasa II. W pierwszej kolejności uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne, które zawisły w naszej małej galerii. Po ciężkiej pracy mali artyści mogli zapozować na "jesiennej ściance".

Było mnóstwo zabawy a ten dzień zapewne zostanie na długo w naszej pamięci!

• Projekt Edukacyjny "Razem przez świat"

Uczniowie klasy II biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Razem przez świat", który ma na celu między innymi kształtowanie poczucia własnej tożsamości czy inspirowanie uczniów do różnorakich działań twórczych z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej.

Pierwsze zadania już za nami. Każdy miał okazję stworzyć swój awatar z których powstało jedyne w swoim rodzaju klasowe tablo.

• Pierwszy dzień jesieni

Piątek 23 września był szczególnym dniem. To właśnie wtedy rozpoczyna się zarówno kalendarzowa jak i astronomiczna jesień.

Piękną Panią Jesień powitała także nasza grupa przedszkolna.

"Słoneczka" rozświetlą każdy dzień i przy nich nawet jesień wydaje się całkiem przyjemna.

• Światowy Dzień Fair Play

7 września obchodzony był Światowy Dzień Fair Play, ustanowiony w 2020 przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. To inicjatywa mająca na celu promocję zasad fair play oraz wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Do akcji Bieg Fair Play PKOl 2022 włączyli się również nasi uczniowie. Uczniowie biegali na różnych dystansach i różnym podłożu w czasie zajęć wychowania fizycznego w dniach 7 - 14.

Ideą wydarzenia nie jest bicie rekordów. Celem akcji jest propagowanie idei fair play wśród jak największej liczby uczniów.

• Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym "Bezpieczna droga do szkoły". Zasady obowiązujące pieszych w ruchu drogowym przedstawili najmłodszym skarżyscy policjanci w asyście sympatycznej mrówki. Po krótkiej części teoretycznej mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę w praktyce.

Policjantom partnerowali przedstawiciele Stowarzyszenia "Nasze Pogorzałe" oraz PSB Mrówka Mat-Bud Skarżysko-Kamienna.

• Turniej gier i zabaw

15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy z Wydziałem Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej w Europejskim Tygodniu Sportu, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska szkolnego.

Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie w siedmiu zaplanowanych konkurencjach sprawnościowo-ruchowych. Po każdej konkurencji wyłaniano zwycięzców, jednak nie było prowadzonej klasyfikacji drużynowej. Wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie byli zwycięzcami. Szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za uczestnictwo, a dzieci słodki upominek.

• Udało się!

Mamy dobre wieści! Projekt dotyczący mini amfiteatru na osiedlu Pogorzałe zajął 4 miejsce w budżecie obywatelskim 2023 co oznacza, że zostanie zrealizowany.

Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili i już teraz zapraszamy na przyszłe wydarzenia, które ten nam umili. :)

• Witaj szkoło!

Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Naszych uczniów, rodziców i grono pedagogiczne powitała dyrektor szkoły Pani Marzena Kuś oraz wiceprezes Stowarzyszenia Nasze Pogorzałe Pan Paweł Bugajski. Uroczystość inaugurująca rok szkolny rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

1 września to też okazja do tego by upamiętnić rocznicę wybuchu II wojny światowej. Najważniejsze fakty dotyczące 1.09.1939 r. przypomniała zebranym uczennica klasy VII Maja Rafalska. Następnie delegacja złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Nasze Pogorzałe, Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów w asyście Ułanów Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich złożyła kwiaty pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Armii Krajowej.

Karol Strószczyk i Jakub Paszkiel serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.