• Zasady kulturalnego zachowania się na platformie Teams

• 08.03.2021 19:25
      • Drogi Uczniu!

Aby lekcje zdalne przebiegały w sposób niezakłócony, z największą korzyścią dla Ciebie, musisz przestrzegać podstawowych zasad dobrego zachowania.

• Przed spotkaniem z nauczycielem przygotuj miejsce pracy oraz  potrzebne materiały (książki, zeszyty, ćwiczenia, przybory szkolne).

Zadbaj o swoje pozytywne nastawienie do pracy.

Załatw także wszystkie swoje potrzeby - skorzystaj z toalety, zjedz coś, napij się.

Ogranicz wszystko, co może Ci przeszkadzać (wyłącz radio, telewizor, muzykę, wycisz telefon itp.).

Bądź punktualny – doskonale bowiem wiesz, że lekcje rozpoczynają się zgodnie z Twoim planem lekcyjnym. Szanuj swój czas, czas nauczyciela i Twoich kolegów

Pamiętaj -  nauczyciel rozpoczyna, prowadzi i  kończy zajęcia. On  zarządza przebiegiem spotkania. Stosuj się do wszystkich zaleceń i próśb. Wejdź na lekcję dopiero wówczas, gdy nauczyciel rozpocznie ją zgodnie z ustalonym czasem. Wyjdź z lekcji, gdy nauczyciel o to poprosi.

Bądź aktywny i uważny.

Zachowaj kulturę osobistą w mowie i piśmie, pamiętaj o przywitaniu się  z nauczycielem i kolegami tak, jak to robisz w szkole. Pamiętaj o używaniu zwrotów grzecznościowych.

Na czatach przedmiotowych odpowiadaj na pytania lub polecenia nauczyciela prowadzącego lekcję, gdy zostaniesz o to poproszony. Nie wstawiaj GIF- ów, nie komentuj przebiegu lekcji do kolegów.

Podczas zajęć Twój mikrofon powinien być wyciszony z uwagi na zbyt dużą ilość dźwięków, a włączany wyłącznie w sytuacjach uzasadnionych, np.  prośba nauczyciela.

Pamiętaj, że obrażanie, poniżanie, dokuczanie innym uczniom lub nauczycielowi to hejt, który jest karany.

Miej świadomość, że nagrywanie i upublicznianie wizerunku bez zgody właściciela jest łamaniem prawa, a  wszystko, co zamieszczasz w sieci zostaje tam na zawsze.

Bardzo ważne – Twoje zachowanie na Teams będzie miało wpływ na ocenę z zachowania.

Microsoft Teams to narzędzie tylko do nauki.